Reading and Mindreading - badanie
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Dziękujemy za zainteresowanie badaniem Reading and Mindreading (Jak przeczytać umysł?) realizowanym w Katedrze Kognitywistyki UMK w Toruniu. Celem badania jest pomiar zdolności rozumienia tekstu i funkcji poznawczych u dorosłych i osób starszych.
Badanie składa się z dwóch części:
- część zostanie przeprowadzona online lub z asystą w domu i będzie trwało około 90 minut.
- zęść zostanie przeprowadzona w formie jednego spotkania i stacjonarnie w budynku Psychologii i Kognitywistyki przy ulicy J. Gagarina 39 w Toruniu i będzie trwało około 60 minut.
Pierwsza część badania będzie składać się z czytania, słuchania i udzielania odpowiedzi, a także oceniania sytuacji społecznych. Podczas drugiej części będzie przeprowadzony pomiar funkcji poznawczych, takich jak uwaga, pamięć robocza oraz zostanie zbadana umiejętność rozpoznawania emocji i stanów mentalnych.
Badanie skierowane do osób, które: są w przedziale wiekowym 25-34 lat oraz 45-99+ lat, a także samodzielnie czytają i słyszą (okulary i aparaty słuchowe nie są przeszkodą w wzięciu udziału w badaniu).
Jeśli masz rodziców, dziadka, babcię, kuzyna, wujka, ciocię, która byłaby chętna wzięciem udziału to również zapraszamy. Jest możliwość asysty w domu pomagającej osobie badanej w zrealizowaniu pierwszej części badania. Jeśli wersja elektroniczna sprawiałaby duży problem możemy zapewnić wersję papierową badania.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy - czytanieumk@gmail.com.
Nad stroną naukową badań czuwają prof. Arkadiusz Gut i dr Anna Karczmarczyk. Więcej informacji o badaniu na stronie https://www.arekgut.
Za udział w badaniu otrzymasz bon o wartości 50 zł do salonów sieci Empik.
- Ankiety online
- Dla wszystkich badanych
- Motywacja do czytania
- Oczy
- Czytanie
- Satysfakcja z czytania
- Rozpoznawanie nietaktów
- Tekst do słuchania nr 1
- Tekst do słuchania nr 2
- Dodatkowo dla osób 55+
- Kliknij proszę w poniższy link, który przekieruje Cię do terminarza, gdzie będziesz mógł zaznaczyć swoją dyspozycyjność, czyli termin możliwego spotkania w budynku Psychologii i Kognitywistyki UMK. Na Twój adres e-mail bądź numer telefonu przyślemy informację zwrotną z potwierdzeniem spotkania.
- Umów się na spotkanie - rezerwacja terminu.
Wszystkie badania są własnością grupy badawczej prowadzonej pod kierunkiem prof. Arkadiusza Guta.